Warmteplannen voor Doetinchem

Samen met inwoners, netbeheerders, woningcorporaties en andere organisaties kijkt de gemeente welke warmte-oplossing het beste past bij welke wijk. Eind 2026 / begin 2027 wordt bekend welke oplossing het beste bij welke wijk past. Meer over dit plan (met de naam warmteprogramma) leest u op Denk Mee Doetinchem.

Twee hoofdoplossingen

Grofweg zijn er 2 mogelijke oplossingen:

  • Een warmtenet: een paar honderd woningen en bedrijven krijgen hun warmte uit een gezamenlijke warmtebron. Bijvoorbeeld de restwarmte van een bedrijf, van een vuilverbrandingsinstallatie of een grote warmtepomp. Via een leidingnetwerk wordt de warmte naar de woningen gebracht.
  • Een eigen warmtepomp per woning, of een mini-warmtenet met een klein aantal buren. 
    Dichteren, De Huet, Wehl & Nieuw-Wehl

De Huet, Wehl & Nieuw Wehl

Er wordt op dit moment gewerkt aan een warmteplan voor De Huet en Wehl en Nieuw Wehl. U kunt meepraten!

Wilt u op de hoogte gehouden worden van het warmteplan?  Schrijf u dan in voor de nieuwsbrief, deze verschijnt zo'n 4 keer per jaar.

Dichteren

Het Uitvoeringsprogramma aardgasvrij Dichteren is af, en is aangenomen op 28 november 2025. De meest geschikte oplossing voor woningen in Dichteren is een eigen warmtepomp per woning, of een mini-warmtenet.

Woont u in Dichteren? Gebruik de hulp van Energieloket Achterhoek. Wilt u tips ontvangen? Schrijf u dan in voor de nieuwsbrief Slim Verwarmen in Dichteren

Tips en voorbeelden van andere inwoners

Een groep van zo'n 15 ‘koplopers’ – inwoners die al een eind op weg zijn met het verduurzamen van hun woning – wisselen onderling hun ervaringen uit via een appgroep. Ook helpen ze anderen verder. Hun adviezen delen ze op informatiebijeenkomsten en ook wel telefonisch of via een thuisbezoek. De groep komt maandelijks bij elkaar. Wilt u ook graag aansluiten? Stuur dan een e-mail naar koplopersaardgasvrij@gmail.com

Heeft u gevonden wat u zocht?