Aanpak voetgangerstunnel Winnipegstraat – Dichterseweg
In 2023 dienden inwoners een petitie in om de voetgangerstunnel, tussen de Winnipegstraat en de Dichterseweg, te verbeteren. Deze oproep werd gesteund door maar liefst 1.400 ondertekenaars. De gemeenteraad stelde daarop € 600.000,- beschikbaar voor de aanpak van de tunnel. Een projectgroep, waarin ook de indiener van de petitie zat, onderzocht de mogelijkheden en maakte een ontwerp.

Tunnel blijft een voetgangerstunnel
Uit het onderzoek bleek al snel dat de tunnel een voetgangerstunnel moet blijven. De tunnel is te smal en te laag om veilig te kunnen fietsen. Wel wordt het makkelijker om met de fiets aan de hand door de tunnel te gaan. De hellingbanen worden langer en minder steil. Ook komt er betere verlichting en meer groen aan de zijkanten.
Planning en uitvoering
In juni 2025 keurde het college het ontwerp goed. In de zomer van 2025 selecteren we een aannemer. Hierna, in het najaar van 2025, bereidt de aannemer de werkzaamheden voor en stemt het af met grondeigenaar ProRail. In die periode weten we ook wanneer de uitvoering gaat beginnen.
Heeft u een vraag over dit project? Neem dan contact met ons op via (0314) 377 377 of stuur een e-mail naar tunnelwinnipegstraat@doetinchem.nl.
Bekijk het ontwerp en de uitleg hierover in de video op doetinchem.nl/tunnelwinnipegstraat.
