‘Doetinchem Stad’ voorgedragen als mogelijke, grootschalige woningbouwlocatie

Minister Keijzer van VRO ontvangt een brief van provincie Gelderland met voordracht van mogelijke grootschalige woningbouwlocaties. Dat doet de provincie vanuit de opdracht om met gemeenten voldoende woningbouw- en verstedelijkingslocaties aan te wijzen.

Lucht foto Doetinchem

Doetinchem heeft een groeiambitie en zet in op een schaalsprong van 60.000 naar 70.000 inwoners. Deze groei vindt vooral plaats in het hart van Doetinchem met de binnenstedelijke ontwikkeling van de spoorzone, de binnenstad en omliggende gebieden van het stadscentrum. Deze plannen geven met toevoeging van zo'n 4.000 woningen de stad een grote impuls. De groei is belangrijk om het voorzieningenniveau op peil te houden. Ook als centrumgemeente voor de leefbaarheid in een vitale regio Achterhoek.

Door de strategische ligging aan het spoor en de mogelijkheden voor verdichting is het gebied rond het station in Doetinchem kansrijk voor woningbouw. Wij kijken uit naar een nog betere spoorverbinding met de Regioexpres (verwachting 2027). Door in te zetten op vervoer aansluitend op de treinreis werken we breder aan de bereikbaarheid, ook voor de regio.

Met de aanwijzing als grootschalige woningbouwlocatie kunnen we rekenen op extra steun van het Rijk. Door samen op te trekken, kunnen we de woningbouw versnellen en zorgen voor betaalbare woningen, voorzieningen en bereikbaarheid. Doetinchem is blij dat het in ieder geval op steun van de provincie kan rekenen. Midden 2025 bepaalt het Rijk welke locaties worden aangewezen voor grootschalige woningbouw.