Naoorlogse stedenbouw en architectuur
Landelijk is er een groeiende belangstelling voor de naoorlogse stedenbouw en architectuur (volgens richtlijnen van de Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed 1940 tot +/- 1965). Dit geldt ook voor de gemeente Doetinchem die een belangrijk deel van zijn identiteit ontleent aan deze periode. Panden die na de Tweede Wereldoorlog zijn gebouwd worden steeds meer gewaardeerd, maar er zijn ook wijkaspecten die bijzonder zijn.
In de naoorlogse periode werd veel gedaan met groen in de openbare ruimte. Binnen de naoorlogse wijken ontstaat zo langzamerhand wel vraag naar herstructurering of aanpassingen naar de tijd. Het zou jammer zijn als daarmee karakteristieken uit de bouwperiode verdwijnen. Goed onderzoek kan dat voorkomen.
Foto: Thea van den Heuvel
De Gemeente Doetinchem is bezig met het inventariseren van (na)oorlogse stedenbouw. Op deze manier wordt niet alleen duidelijk waarom er zoveel oudere cultuurhistorie in Doetinchem verdwenen is maar ook wat er voor in de plaats is gekomen. De inventarisatieonderzoeken leveren aanbevelingen voor beschermingsmaatregelen en gegevens ter inspiratie voor nieuwe plannen in de wijken.
Rapporten
Download hieronder de bijbehorende rapporten of kijk voor meer informatie vindt u in het complete overzicht met rapporten.
