Industrieel erfgoed

Bij industrieel erfgoed kunt u denken aan fabriekspanden, sluizen, boortorens en andere sporen van de industriële maatschappij. Vaak komen deze panden leeg te staan en in veel gevallen raken ze dan langzaam in verval. Het is heel jammer dat de sporen van vroeger verdwijnen omdat bij de gebouwen soms ook specifieke gebruiken en arbeidersverleden hoort.

Hergebruik of het geven van nieuwe functies kan een oplossing zijn om de bouwwerken te behouden. Door het hele land zijn hiervan aansprekende voorbeelden te vinden. Doetinchem zet hier nu ook op in.

Industrieel erfgoedInventarisatie

De Gemeente Doetinchem is bezig met de inventarisatie van het industrieel erfgoed. Zo komen we te weten of we bij nieuwe plannen of veranderingen in de gemeente nog ergens rekening mee moeten houden en waar kansen liggen voor interessante herbestemmingsprojecten. Op deze manier komt ook het verhaal van de industrialisatie in Doetinchem goed in beeld. Als alle gegevens bekend zijn kunnen we bijvoorbeeld actief participeren in de restauratie van een pand of herbestemming stimuleren en bijzondere gebouwen een rol geven in een ruimtelijk plan.

Meer informatie vindt u in ons overzicht van rapporten. Kijk vooral naar de rapporten 'Silo Wehl'.

Foto: Thea van den Heuvel